طراحی وب سایت در کرج
026-34204893
09101013858

اصول پایه CSS

اصول پایه CSS

اصول پایه CSS

CSS به طراح اجازه می دهد تا هنگام ارائه یک وب سایت، محتوای ارائه شده را از هم جدا کند. برای قرار دادن این در شرایط عمومی، HTML بسیار محدود است در آنچه که آن را به طور موثر می تواند بر روی مانیتور نمایش داده شود. این برای توصیف محتوا مانند متن بند است،

اما HTML شیک ترین ظاهر نیست. هنگام استفاده از HTML چندین بار وجود دارد که یک طراح نمیتواند راهی برای جذب محتوا در یک سایت پیدا کند.

CSS بهبود کارایی را با اجازه دادن به یک طراح محتوای جداگانه از سبک هایی که ظاهر آن را کنترل می کند. سبک های CSS را می توان در هدر یک صفحه وب توصیف کرد تا آنها از HTML سایت (و همچنین یک ورقه سبک جاسازی شده) نام برده شوند.

شما همچنین می توانید یک فایل جداگانه با تمام CSS خود ایجاد کنید و هر صفحه در سایت پیوند به آن فایل خاص (همچنین به عنوان یک ورق سبک خارجی شناخته می شود).

ورق های سبک نیز به طراح اجازه می دهد تا عناصر طراحی “آبشار” را در کل سایت ایجاد کند. این به این معنی است که تغییر در برگه سبک خود، سبک کل وب سایت را تنظیم می کند. این باعث صرفه جویی در زمان زیادی برای به روز رسانی و یا انجام چهره سازی در یک سایت که قبلا تاسیس شده است.

شما دیگر نیازی به مرتب کردن از طریق صدها یا هزاران خط کد نداشته باشید تا بتوانید یک عنصر خاص را که نیاز دارید تنظیم کنید پیدا کنید.

کمی پس زمینه در CSS

CSS یک فن آوری است که توسط W3C (کنسرسیوم جهانی وب) در سال ۱۹۹۶ توصیه شده است. روش آسان برای درک هدف CSS این است که آن را به عنوان یک افزودنی به HTML مشاهده کنید که به ساده سازی و بهبود طراحی صفحه وب کمک می کند.

حتی برخی از اثرات سی اس اس وجود دارد که تنها با HTML امکان پذیر نیست.

CSS به شما اجازه می دهد یک سبک یک بار مشخص کنید، اما مرورگر می تواند این سبک را چند بار در یک سند اعمال کند.

به عنوان مثال، اگر شما می خواهید برخی از تصاویر در وب سایت خود را به یک قاب نازک، قرمز در اطراف آنها، شما می توانید این قاب را به عنوان یک سبک در CSS خود را تعریف کنید.

سپس، به جای نیاز به تکرار خاص رشته های HTML بارها و بارها، شما می توانید به سادگی سبک سی اس اس را به عنوان یک ویژگی برای هر عنصر گرافیکی که می خواهید آن را طراحی کنید وارد کنید.

 

پست مرتبط
html | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا
استفاده از اشکال تگ HTML

استفاده از اشکال تگ HTML تگ های HTML پایه ای برای طراحی صفحه وب را فراهم می کنند. برای ارائه انعطاف پذیری بیشتر با طراحی HTML، ویژگی ها برای تگ های HTML تعریف شده اند تا رفتار هر تگ خاص HTML را تغییر دهند. وقتی که می خواهید تغییر رفتار پیش فرض برچسب را تغییر […]

ادامه مطلب
css | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا
۸ اسرار آموزش CSS سریع

ساده ترین کار در طراحی وب با CSS (Cascading Style Sheets) یک ظاهر طراحی شده است. هنگامی که شما شروع به یادگیری نحوه استفاده از CSS، شما ممکن است با مقدار مواد برای یادگیری غرق شوید. اگر نگاهی کلی به تصویر کلی داشته باشید، ممکن است بخواهید حرفه خود را تغییر دهید. اگر به CSS […]

ادامه مطلب
HTML | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا
مزایای وب سایت های مبتنی بر HTML

مزایای وب سایت های مبتنی بر HTML HTML به عنوان بخشی از تاریخ در مقایسه با پیشرفته ترین سیستم مدیریت محتوا امروز توسط اکثر مردم در نظر گرفته شده است. با این حال، این ممکن است درست باشد تصمیم شما در مورد وب سایت شما باید توسط شما گرفته شود. از این رو، شما باید […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید