حمایت کاربران ایرانی از جستجوگر بومی: «پارسی جو» ۶۰۰درصد اقتصاد اینترنتی را افزایش میدهد

حمایت کاربران ایرانی از جستجوگر بومی: «پارسی جو» ۶۰۰درصد اقتصاد اینترنتی را افزایش میدهد

حمایت کاربران ایرانی از جستجوگر بومی: «پارسی جو» ۶۰۰درصد اقتصاد اینترنتی را افزایش میدهد

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی پروژه جستجوگر پارسی جو؛ امیرعلی خیراندیش با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی BCG به عنوان یکی از مشاوران پیشرو جهانی در زمینه استراتژی‌های کسب و کار که گزارش سالانه خود را از مستندات صندوق بین المللی پول یا IMF اقتباس می کند مشخص شد که جستجوگر گوگل در سال ۲۰۱۵، در کمک به محقق شدن فعالیت‌های اقتصادی آمریکا  165 میلیارد دلار درآمدزایی کرده که به عبارتی ۷۵ درصد ارزش اقتصادی تولید شده مبتنی بر اینترنت در آمریکا در این سال توسط گوگل بوده است. 
وی تصریح کرد: در ادامه گزارش BCG آمده است که اقتصاد مبتنی بر اینترنت در ایران برای سال ۲۰۱۵ حدود ۰٫۸ درصد است که با تحلیل همین آمار و ارقام می توان پیش بینی کرد که در صورت حمایت کاربران ایرانی، پارسی‌جو این توانایی را دارد که اقتصاد اینترنتی کشور را طی پنج سال آینده با رشد ۶۰۰ درصدی مواجه کند. 
خیراندیش ادامه داد: در گزارش Economic Impact به صراحت آمده است که اینترنت و وب در حال کمک به کسب و کارهای آمریکا است و گوگل در حال کمک به وب و این چرخه حمایتی از سوی دولت و مردم ایالات متحده به شکل مداوم ادامه دارد و همین امر باعث پیشتازی این کشور در صنعت IT شده است. 
وی با بیان اینکه ۸۲ درصد ورود کاربران به صفحات وب از طریق موتور جستجو انجام می شود افزود: بر اساس خود آمار Google Trend، کاربران ایرانی در رتبه ۵ جهانی استفاده از گوگل قرار دارند که البته باتوجه به نسبت کاربران اینترنت به کل جمعیت کشور؛ ایران در رتبه ۱ استفاده از گوگل قرار میگیرد و این مبین وابستگی شدید ایرانیان به گوگل است.
 خیراندیش خاطرنشان کرد: در دنیا پیچیده ترین و دشوارترین پروژه های فنی در صنعت IT، راه اندازی موتور جستجو است که به همت برجسته ترین نخبگان کشور این جویشگر بومی ساخته شد و حالا زمان آن فرارسیده تا کاربران ایرانی از آن حمایت کنند تا بدین ترتیب مردم کشور خودمان از منافع مالی و شغلی آن بهره ببرند.

شناسایی دو بدافزار جدید در رایانه های مک

شناسایی دو بدافزار جدید در رایانه های مک

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، برای طراحی این بدافزارها از یک روش قدیمی استفاده شده که قبلا در رایانه های ویندوز متداول بود. کدهای مخرب یاد شده در داخل فایل های ورد خاصی مخفی می شوند که U.S. Allies and “Rivals Digest Trump’s Victory” نام دارد.

در صورتی که کاربری سند معیوبی با این عنوان را باز کند، پیامی به نمایش درمی آید دال بر اینکه کاربر می خواهد ماکروهای موجود در این فایل را فعال کند یا خیر. ماکرو، یا دستور درشت، در برنامه‌نویسی رایانه، مجموعه‌ای از دستورها است که یکبار نوشته می‌شود و چندین بار استفاده می‌شود.

در صورت فعال شدن ماکروها توسط کاربر مجموعه ای از دستورات از طریق یک رایانه سرور بر روی رایانه مک اجرا می شود و اطلاعات شخصی کاربران رایانه های یاد شده قابل دسترسی وسرقت خواهد بود.

به تازگی بدافزار دیگری به نام MacDownloader هم شناسایی شده که از طریق ارسال ایمیل های فریبنده بر روی رایانه های مک نصب می شود و صنایع دفاعی را هدف قرار می دهد. در ایمیل های ارسالی از کاربران خواسته شده تا به وب سایتی رفته و بعد از وارد کردن کلمه عبورشان نرم افزار فلاش پلیر خود را به روز کنند. اما با این کار بدافزار یاد شده اطلاعات رایانه های مک را سرقت می کند. منابع خبری غربی مدعی هستند این بدافزار در ایران طراحی شده است.

اخراج کارمند کاخ سفید که تضمین کرده بود ترامپ هک نمی‌شود

اخراج کارمند کاخ سفید که تضمین کرده بود ترامپ هک نمی‌شود

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، این هشدارها از زمان حضور ترامپ در کاخ سفید تشدید شده است، اما وی هنوز برای ارسال پیام در توییتر از این گوشی قدیمی استفاده می کند.

ظاهرا نگرانی در این زمینه به اخراج کوری لویی مدیر امور امنیت اطلاعات کاخ سفید منجر شده است. اگر چه تردیدی در این مساله وجود ندارد، اما مشخص نیست که وی خودش استعفا کرده یا قبل از این کار از دفترش اخراج و به خارج از محیط کارش هدایت شده است.

کوری لویی که سابقه کار در گوگل و دراپ باکس را دارد، از سال ۲۰۱۵ با دولت اوباما همکاری می کرد و ظاهرا تلاش و فشار نزدیکان ترامپ برای اخراج وی موثر بوده، زیرا بسیاری از آنها معتقدند تمامی همکاران نزدیک دولت اوباما باید از کاخ سفید اخراج شوند. هنوز مشخص نیست انگیزه اصلی اخراج وی چه بود، اما لویی مسئولیت تامین امنیت تمامی شبکه های رایانه ای داخلی کاخ سفید، سیستم های مخابراتی، شبکه های داده، ابزار مورد استفاده و غیره را بر عهده دارد.

برخی منابع مدیریت ضعیف و شرایط کاری نامناسب و مسموم را عامل این مساله دانسته اند. در حالی که ترامپ هنوز از گوشی اندرویدی ناایمن خود استفاده می کند، لویی تضمین داده بود که این گوشی هک نخواهد شد. البته ترامپ به تازگی گوشی اندرویدی جدیدتری دریافت کرده که ایمنی بیشتری دارد، اما از آن برای توییت کردن استفاده نمی کند.

واکنش تند الون ماسک در مورد شرایط نامناسب کاری در شرکت تسلا

واکنش تند الون ماسک در مورد شرایط نامناسب کاری در شرکت تسلا

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، کارمند یاد شده که خوزه موران نام دارد، در خط تولید خودروهای برقی تسلا کار می کند و با انتشار مطلبی در اینترنت وضعیت حرفه ای کارخانه اصلی تسلا در فریمونت کالیفرنیا را نامطلوب توصیف کرده بود.

به نوشته وی در این کارخانه سوانح و جراحت هایی برای کارکنان خط تولید رخ می دهد که می توان از آنها اجتناب کرد. وی افزوده که ساعات کاری در تسلا طولانی است و بسیاری از ماشین آلات موجود با بدن های کارکنان سازگاری ندارد و نیاز زیادی به پیچش و چرخش وجود دارد که بر روی بدن های کارکنان تاثیر منفی دارد.

این کارمند تسلا به مساله کمبود نیروی انسانی در این شرکت  اشاره کرده و افزوده به آنها همیشه فشار وارد می شود تا سریع تر کار کنند و اهداف خط تولید را برآورده کنند و به همین علت سوانح و جراحت ها هم رخ می دهند. وی در پایان افزوده که کارمندان تسلا در دیگر کارخانه های آن نیز این مساله را تایید کرده اند، ولی فرهنگ ترس مانع از بیان خواسته ها و اعتراض به این موضوع شده است.

پرداخت حقوق ناکافی و معادل ۱۷ تا ۲۱ دلار به ازای هر ساعت کار از جمله دیگر موارد اعتراضی این کارمند است. این در حالی است که متوسط مبلغ پرداختی به کارکنان شرکت های خودروسازی در امریکا ۲۵٫۵ دلار به ازای هر ساعت کار است. وی در پایان خواستار اعتراض عمومی به این شرایط کاری ناعادلانه شده است.

اما الون ماسک مدیر تسلا با ارسال چند توییت تمامی این ادعاها را رد کرده و مبلغ پرداختی به کارکنان تسلا را بالاتر از مبلغی دانسته که کارکنان اتحادیه اتومبیل آمریکا دریافت می کنند. وی همچنین به افزایش ارقام پرداختی در صورت ترفیع در این شرکت اشاره کرده و این کارمند معترض را فردی متقلب دانسته که با هدف تحریک احساسات دیگر کارمندان چنین ادعاهایی را مطرح کرده است.

وی افزوده که این فرد واقعا برای تسلا کار نمی کند و از اتحادیه اتومبیل سازی آمریکا به این شرکت پیوسته است. الون ماسک این حملات را از نظر اخلاقی ظالمانه توصیف کرده است.

مایکروسافت ابزار جدید امنیتی عرضه می‌کند

مایکروسافت ابزار جدید امنیتی عرضه می‌کند

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، کنفرانس یادشده هفته آینده در شهر سان فرانسیسکو برگزار می شود و به گفته منابع آگاه مایکروسافت در جریان برگزاری آن از امکان استفاده از Active Directory در ویندوز هلو خبر خواهد داد که سیستم اختصاصی این شرکت برای ورود به ویندوز ۱۰ با استفاده از قابلیتهای بیومتریک محسوب می شود.

مایکروسافت همچنین ابزار تازه ای برای کمک به سازمان ها برای تسهیل مدیریت ابزار موبایل و انجام امور شغلی از این طریق عرضه خواهد کرد. این ابزار اعمال تنظیمات مربوط به سیاست گذاری استفاده کاربران از ویندوز را بر روی محصولات سیار و همچنین مدیریت این فرایند از طریق سرویس های کلود را تسهیل می کند.

مایکروسافت ابزار تازه دیگری را هم عرضه کرده که به مشتریان کمک می کند سخت افزار تبلت سرفیس را پیکربندی کنند و برای ارتقای امنیت خود اقداماتی مانند از کار انداختن دوربین های تبلت ها را انجام دهند. کاربران Office 365 هم از ابزار امنیتی جدیدی بهره مند خواهند شد که اطلاعات مفصلی را در مورد تهدیدهای امنیتی در معرض دیدشان قرار می دهد.

کاربرانی که مرتب فراموش می کنند رایانه های خود را قفل کنند هم می توانند از قابلیت تازه Dynamic Lock کمک بگیرند که به ویندوز هلو اضافه شده است. با این کار گوشی هوشمند کاربر به رایانه مجهز به ویندوز ۱۰ متصل می شود و به طور خودکار از طریق بلوتوث رایانه را قفل می کند.