طراحی وب سایت در کرج
026-34204893
09101013858

زبان HTML

HTML | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا

زبان HTML

زبان HTML

زبان HTML زبان نشانه گذاری است که برای توسعه صفحات وب هر زمان که بخواهید یک صفحه وب را طراحی کنید HTML مورد نیاز است. محصور شده توسط براکت زاویه (<>).

HTML (زبان نشانه گذاری Hyper Text) زبان نشانه گذاری برای اسناد وب است.

عناصر HTML برای نوشتن کد های HTML استفاده می شود.

صفحات سبک آبشار (CSS) روش دیگری است که HTML برای ایجاد صفحات شیک استفاده می کند.

HTML یک زبان نشانه گذاری برای توسعه وب سایت است، نه زبان برنامه نویسی.

HTML در رده زبان غیر حساس قرار دارد.

چرا زبان HTML؟

برای روشن شدن، ما باید کار مرورگرهای وب را از طریق اینترنت درک کنیم.

مرورگر اینترنت:

مرورگر وب یک برنامه کاربردی برای ارائه خدمات در وب جهانی است (مانند Chrome، Internet Explorer، Firefox و غیره). مرورگرهای وب سه مرحله اساسی دارند:

۱) بازخوانی سند وب ۲) ارائه سند وب ۳) پردازش سند وب

شناسه منبع یکسان (URI) برای شناسایی صفحات وب در وب استفاده می شود و صفحات ممکن است شامل تصاویر، متن، ویدیو یا سایر محتویات باشند. برای مثال، http: //www.domain.com پیشوند http: توصیف پروتکل انتقال ابرمتن استفاده می شود. مرورگرهای وب از پروتکل هایی مانند http :، ftp :، و پرونده برای پرونده های محلی پشتیبانی می کنند.

هنگامی که مرورگر سند وب را که توسط URI واقع در وب گسترده شده است بازیابی می کند، سپس موتور طرح بندی مرورگر، کد گذاری اچ تی ام ال سند را برای ارائه تعاملی صفحات به کاربران نشان می دهد.

زبان HTML فقط برای طراحی طرح سند استفاده می شود. زبان اچ تی ام ال  مشخص شده توسط مرورگرها و تنها با تگ های اچ تی ام ال پیش تعریف شده (یا عناصر HTML) مانند HTML، body، b و غیره شناسایی می شود.

اگر میخواهید یک صفحه اچ تی ام ال ایجاد کنید یا بخواهید یک وبسایت ایجاد کنید، باید زبان اچ تی ام ال را به آن اضافه کنید. اگر می خواهید صفحات خود را شیک تر کنید، سپس از CSS استفاده کنید. ترکیبی از ورقه سبک HTML و cascading (اطلاعات سبک) صفحات را جذاب تر می کند.

Tagged
jQuery | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا

قالب جی کوئری در مقابل قالب های استاتیک

قالب جی کوئری در مقابل قالب های استاتیک

همانطور که صنعت توسعه وب به سرعت و بدون درنگ پیشرفت می کند، دیر یا زود ما درباره خلاقیت های گذشته خود را فراموش می کنیم و سعی می کنیم تکنولوژی های نوآورانه را برای تجربه بهتر تجربه کنیم.

امروزه، زمانی که دینامیک و عمل زنده روند گرایشهای رایج در طراحی وب را تجربه کرده اند، ما دیگر به وب سایت های استاتیک علاقه مند نیستیم، ما می خواهیم صفحات تعاملی زنده ایجاد کنیم تا با هم رقابت کنیم.

به غیر از فناوری شناخته شده فلش، یک راه دیگر برای ایجاد وب سایت با عناصر پویا وجود دارد – jQuery. این یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که براساس همکاری HTML و جاوا اسکریپت است که دسترسی آسان به عناصر DOM (DOM برای مدل Object Document) را فراهم می کند.

این روزها jQuery در میان تمام مدیران وب بسیار محبوب شده است و سایت های استاتیک دیگر انتخابشان نیستند.

علاوه بر این، حتی قالب های وب سایت استاتیک نیز از محبوبیت برخوردار نیست، به طوری که اگر شما مشتریان خود را برای انتخاب بین طرح های جی کوئری و استاتیک پیشنهاد می دهید، آنها قطعا jQuery را انتخاب خواهند کرد. چرا؟ بیایید روشن کنیم.

 1. طراحی

اولین دلیل اینکه وبسایت ها ترجیح می دهند قالب های jQuery را ترجیح دهند، طراحی زنده و پویای آنها است. در چنین پس زمینه قالب های استاتیک ظاهری خسته و ناپایدار است.

 1. سهولت در استفاده

قالب های جی کوئری به عنوان بسیاری از تلاش های شما برای ایجاد یک وب سایت به عنوان قالب های وب سایت ایستا نیازمند هستند، اما ارائه بصری بسیار جذاب و چشمگیر را فراهم می کند.

پس چرا طراحی معمولی استاتیک را انتخاب می کنید اگر بتوانید وب سایت جی کوئری پویای خود را با کمترین تلاش و نه گورو توسعه وب راه اندازی کنید؟

 

 1. سازگاری

قالب جی کوئری، بر خلاف آن استاتیک، سازگار با مرورگر است و به این معنی است که یک وب سایت که بر پایه آنها ایجاد شده است، به درستی در مرورگرهایی که بیننده ممکن است استفاده کند، به درستی مشاهده می شود.

بنابراین شما مجبور نیستید نگران باشید که بعضی از کاربران ممکن است سایت شما را به همان شیوه ای که می خواهید مشاهده نکنند. این یک مزیت مهمی است که به شمار می آید تعدادی از مرورگرهایی که امروزه استفاده می شوند توسط مرورگرهای وب است.

 1. پلاگین ها

قالب های وب سایت های استاتیک، به دلایلی از قالب های jQuery که به پلاگین های مختلفی برای بهبود و ارتقاء ارائه وب سایت شما کمک می کنند، برای وب سایت شما توسعه و توسعه می کند. امروزه بسیاری از افزودنیهای جی کوئری وجود دارد که می توانید به طور کامل کار خود را به سایت خود متصل کنید.

 1. برنامه نویسی را پاک کنید

قالب های jQuery با کدگذاری معتبر XHTML و CSS متمایز است که مطابق با استانداردهای W3C انجام می شود، بنابراین شما هیچ مشکلی در کار با سایت شما نخواهید داشت.

 1. جاوا اسکریپت لازم نیست

به رغم این واقعیت که jQuery یک کتابخانه جاوا اسکریپت است، وب سایت شما بر اساس هر قالب jQuery ساخته نمی شود و به آن بستگی ندارد. حتی اگر جاوا اسکریپت غیرفعال باشد، صفحات وب سایت شما به درستی بارگذاری خواهد شد و همچنان قابل استفاده خواهد بود.

 1. به روز رسانی آسان

برای ویرایش وب سایت شما با jQuery ساخته شده، شما فقط نیاز به تغییرات لازم در فایل .html دارید. بنابراین، حتی اگر شما برای توسعه سایت های تازه کار هستید، هیچ مشکلی در ویرایش و به روز رسانی وب سایت شما وجود نخواهد داشت.

حتی اگر شما بعضی از موانع را تجربه کنید، مجموعه ای مناسب از کتابچه راهنمای موجود در وب موجود برای همه وجود دارد.

 1. بارگذاری سریع

ما می دانیم که وب سایت های استاتیک زمان زیادی برای بارگیری ندارند، اما همانند جی کوئری است. تفاوت این است که جی کوئری دارای عناصر پویا است و بسیار بازدید کننده سایت شما را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد، اما بارها بسیار سریع است که می تواند شما و بینندگان را خوشحال کند.

همانطور که می بینید، بسیاری از مزایای استفاده از تکنولوژی جی کوئری وجود دارد. بنابراین قطعا دلیل استفاده از قالب وب سایت جی کوئری به جای آن استاتیک است زیرا وبسایت شما را به عنوان روزنامه ای با ظرافت و شیک ارائه می دهد که با حداقل تلاش، اما حداکثر کارایی ایجاد شده است.

اگر شما در حال حاضر الهام بخش هستید و می خواهید از مزایای قالب های جی کوئری با چشمان خود لذت ببرید، ما از شما می خواهیم فورا قالب های جی کوئری مناسب را جمع آوری کنید.

Tagged
jQuery | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا

بهترین ویژگی های JQuery

بهترین ویژگی های JQuery

جی کوئری جدید و بهبود یافته.

jQuery شامل کد جاوا اسکریپت به یک سطح کاملا جدید است. اگر شما از جاوا اسکریپت استفاده می کنید احتمالا از jQuery شنیده اید. نمونه های بزرگ نقشه های گوگل، فیس بوک و توییتر است.

چه چیزی باعث جی کوئری می شود؟

با استفاده از jQuery در کنار آن، می خواهیم اجزای جاوا اسکریپت را سریعتر بسازیم، با استفاده از کد کمتری خرید کنیم. ویژگی مورد علاقه انعطاف پذیری است که از خطوط کمتری برای ایجاد برنامه ها استفاده می کند.

جاوا اسکریپت خالق jQuery است، به عنوان jQuery در JavaScript نوشته شده است. دو تغییر کاملا متفاوت از کد جی کوئری، فایل غیر فشرده و فایل مینی وجود دارد.

رایگان برای دانلود

JQuery در دسترس برای دانلود و برای استفاده رایگان است. همچنین پلاگین های موجود برای کتابخانه شما در دسترس هستند.

بهترین گزینه های jQuery

در اینجا برخی از مواردی که می توانید با jQuery انجام دهید. انیمیشن، درخواست پایگاه داده و نمایش اسلاید چند نتیجه است.

ایجاد انیمیشن: شما می توانید نتایج کشویی و محو شدن نتایج ایجاد کنید.

ایجاد یک نمایش اسلاید: ایجاد یک عکس یا نمایش اسلاید تصویر یکی از بزرگترین ویژگی های است.

Drop-Downs: انعطاف پذیری برای ایجاد منوهای کشویی چند سطحی با انیمیشن ها.

دستکاری DOM: شما می توانید اضافه کنید، سفارش را تغییر دهید یا محتوا را بر روی یک صفحه وب با یک اسکریپت ساده بردارید.

MySQL Queries: شما می توانید Query MySQL را به پایگاه داده بدون نیاز به بارگذاری مجدد صفحه ارسال کنید.

اعتبار سنجی فرم: شما می توانید آن را برای اعتبار فرم خود استفاده کنید.

کشیدن و رها کردن: ایجاد کشیدن و رها کردن رابط کاربری سرگرم کننده و هیجان به کاربران وب سایت شما است.

خلاصه

جاوا اسکریپت دارای مشکلات مربوط به سازگاری با مرورگرهای وب است، اما jQuery دارای یک میزان موفقیت بهتر است. JQuery احتمالا به هیچ وجه جاوا اسکریپت را تغییر نخواهد داد، اما این به سود فوق العاده تبدیل خواهد شد و با توسعه دهندگان همیشگی تر می شود.

Tagged
css | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا

طراحی وب سایت CSS

طراحی وب سایت CSS

Cascading Style Sheets (یا CSS برای کوتاه) به آرامی، اما قطعا تبدیل به یک استاندارد طراحی وب سایت در طول چند سال گذشته شده است. سالها پیش این کار را نکردم که مردم از Frames استفاده کنند تا محتوای آنها را در صفحات وب خود قرار دهند و جداول به تدریج جایگزین این شدند.

بسیاری از توسعه دهندگان وب کم پایان هنوز هم با جداول بسیار راحت هستند، زیرا این کار را بر روی قلع می گوید. با این حال، بیشتر و بیشتر مردم در حال رفتن به CSS، به عنوان تقریبا تمام گزینه های طرح را می توان با استفاده از کد.

یک مشکل عمده با CSS این است که همه مرورگرهای وب نتایج مشابهی ندارند و در گذشته توسط مرورگرهای مختلفی که روش خود را برای تفسیر برخی از توافقات CSS مورد استفاده قرار نمی دهند، کمک نمی شود.

شما می توانید تصور کنید که طراحی CSS شما در نسخه فعلی مرورگر مورد نظر شما مناسب است و پس از آن شما می توانید هنگامی که صفحات وب خود را در یک نسخه دیگر که قالب بندی را نابود کرده اید، خراب می شود.

بنابراین، هنگام حرکت به CSS، مهم است که از قابلیت هایی استفاده کنید که به طور مداوم در تمام محدوده مرورگرهای محبوب پشتیبانی می شوند. جالب این است که نسخه ۷ جدید اینترنت اکسپلورر مایکروسافت تعدادی از ناهنجاری های قبلی را ثابت کرده است، اما بسیاری از مردم در حال حاضر بیدار شدن از واقعیت است که IE7 در واقع باعث مشکلات ناشی از راه حل های قبلی خود شده است!

پس چرا CSS نگران نباشید، اگر جداول برای شما کار می کنند؟ مزایای اصلی عبارتند از:

 1. کد صفحه وب به طور کلی خیلی ساده تر است.
 2. مقدار کد مورد استفاده برای دستیابی به همان نتیجه بسیار کمتر است. نظر عمومی این است که با تغییر دادن به طرح CSS، کاهش اندازه صفحه معمولی بین ۵۰ تا ۶۰ درصد است؛
 3. سرعت دانلود برای صفحات CSS به طور کلی سریع تر از همتایان جدول میزبان خود است. این به این دلیل است که مرورگرها باید قبل از اینکه بتوانند محتویات را نمایش دهند، دو بار از طریق کد جدول دوبار خوانده شوند. آنها ابتدا این کار را انجام می دهند تا ساختار را بدست آورند و سپس دوباره محتوای را درک کنند. همچنین باید دانست که محتویات جدول فقط می تواند به صفحه نمایش داده شود، در حالی که محتوای CSS به طور جداگانه کاهش می یابد و در نتیجه تجربه کاربری بهتر را به ارمغان می آورد. همچنین ممکن است دستورالعمل هایی را که در آن عناصر روی صفحه نمایش خاص ظاهر می شود، کنترل کند، بنابراین کاربر با بارگذاری فایل های تصویری بزرگ تر و کند تر از آن خسته نمی شود. علاوه بر این، چون تمام کد های درگیر با صفحه CSS در یک سند خارجی CSS برگزار می شود و ذخیره شده است، سریع تر از طرح بندی جدول است که باید هر بار که یک صفحه جدید نمایش داده می شود، تفسیر شود؛
 4. ویرایش صفحات موجود و افزودن صفحات جدید، به ویژه در زمینه تغییرات قالب بندی ظریف، بسیار ساده تر است. به عنوان مثال، شما می توانید فونت یا طرح رنگ در کل وب سایت را به معنای واقعی کلمه دقیقه تغییر دهید؛
 5. CSS ارائه دسترسی پیشرفته. در سال های اخیر تعداد افرادی که از مرورگرهای وب بر روی دستگاه های دستی استفاده می کنند، به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و CSS نقش مهمی در ارائه مطالب به PDA ها و غیره از طریق اسناد CSS اضافی دارد. این فقط با پوسته های جدول رانده نمی شود؛
 6. CSS به عنوان موتور جستجوی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است زیرا می تواند صفحات CSS عنکبوتی را سریعتر کند. با این حال، اگر این مزایای قابل ملاحظه ای مانند بهبود در رتبه بندی صفحات شما را داشته باشد، هنوز دیده می شود.

در فلیپس، چندین معیاری برای طراحی وب سایت CSS وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 1. در مقایسه با جداول، CSS شامل یک منحنی یادگیری بسیار بزرگ است؛
 2. از آنجا که مسائل مربوط به پشتیبانی از مرورگر متقابل، وقت صرف راه حل های انجام شده نباید زیر ارزش نباشد؛
 3. نسخه های جدید مرورگر می توانید توسعه دهندگان وب سایت را از دست ندهید اگر شما مراقب باشید. شما می توانید پیدا کنید که راه حل های پیشین برطرف شده است و ظاهر وب سایت شما یک شبه تغییر کرده است.

در نهایت، تصمیم شما در مورد اینکه آیا برای رفتن به CSS مراجعه کنید یا نه، احتمالا به میزان توانایی فنی شما و زمان اختصاص دادن شما به درک روش های جایگزین CSS بستگی خواهد داشت.

 

Tagged
css | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا

۶ نکته چیدمان CSS

۶ نکته چیدمان CSS

دشوارترین چیزی که در CSS برای درست کردن است، طرح سایت شما است. در اینجا چند نکته راجع به آن بحث می کنیم. بعضی از این راهنمایی ها دقیقا جدید نیستند یا علم موشک، اما امیدوارم آنها کمی جایی را برای کسی نجات دهند!

نکته ۱: قبل از اینکه شروع به کار کنید، تنظیمات پلاگین و حاشیه پیش فرض را پاک کنید.

مرورگرهای مختلف دارای حاشیه و پهنای باند پیش فرض متفاوت هستند، بنابراین شما می خواهید با یک صفحه تمیز شروع کنید، بنابراین صحبت کنید. از این دستور استفاده کنید:

{

 

margin: 0;

 

padding: 0;

 

border: 0;

 

}

 

برای پاک کردن همه حاشیه پیش فرض و تنظیمات پلاگین. همچنین مرز را که به ۰ تنظیم شده توجه داشته باشید.

لطفا توجه داشته باشید که اگر این کار را انجام دهید، همچنین می توانید از نقاط کپی قادر به دور شدن از مرز خشن بنفش خلاص شوید، گرچه بعضی از مردم معتقدند که مرز بنفش برای دسترسی و قابلیت استفاده لازم است.

اما بسیاری از مردم تصویر مرز بنفش را دوست ندارند و این یکی از راه هایی است که شما می توانید آن را در یک سقوط خلاص شدن از شر بدون نیاز به تنظیم img border = 0 برای هر تصویر (که در برابر قوانین دقیق نشانه گذاری در هر مورد).

نکته ۲: برای محاسبه طرح خود، از یک ظرف container برای حاوی تمام محتوای خود استفاده کنید

اعلام آن را به شرح زیر است:

#container

 

{

 

margin: 0 auto;

 

width: xxxpx;

 

}

در اینجا چندین امتیاز وجود دارد که توجه داشته باشید. عرض را ۱۰۰٪ اعلام نکنید. این کل شیء را شکست می دهد، زیرا شما فقط باید عناصر زیر را در داخل ظرف تعریف کنید و سپس با استفاده از حاشیه ۰، آن را مرکز دهید.

این خیلی بد است زیرا بدین معنی است که به جای اعلام یک طرح مرکزی، شما باید آن را در مکان های مختلف برای هر عنصر در ظرف خود اعلام کنید.

نکته ۳: از بالا به پایین کار کنید

به معنای واقعی کلمه شروع کار بر روی طرح بندی CSS خود را با شروع از اکثر عناصر بالا در طراحی خود، و همچنین عناصر بالا در HTML خود، مانند بدن، و همچنین ظروف اصلی خود.

دستورات CSS خود را در بالاترین سطوح ممکن مشخص کنید و یک بار یک بار آنرا اعلام کنید و آن را در سراسر آبشار بگذارید. دستورالعمل ها را فقط در سطوح پایین تر زمانی که کاملا ضروری است را لغو کنید. این مانع از یک فایل CSS verbose است که برای حفظ و درک دشوار است.

به عنوان مثال، اگر شما تنظیمات {margin: 0 auto} را در هر و هر sub div در ظرف خود داشته باشید، در معرض مشکل هستید.

نکته ۴: سندی که انجام می دهید و از Firebug و مرورگر فایرفاکس برای اشکالزدایی استفاده کنید

شما کد CSS خود را فقط برای خودتان نمی نویسید، در برخی از روزها برخی از بدبختی های ضعیف باید آن را اشکال زدایی کنند. نظر خود را در داخل فایل CSS خود توضیح دهید تا توضیح دهید که چرا کارها را به روش خاصی انجام می دهید.

با این کار، ممکن است خودتان را مجبور کنید که CSS شخص دیگری را اصلاح کنید، بیشتر از آنچه که فکر می کنید (یا حتی در مورد آن). از Firebug افزودنی برای فایرفاکس برای خنثی سازی CSS خود استفاده کنید. این یک صرفه جویی در زندگی با توجه به شما را به یک نگاه دقیق به جایی که طراحی شما ممکن است شکسته و به همین دلیل است.

تنها مشکل این است که طراحی شما ممکن است کاملا در فایرفاکس کار کند، اما نه در IE5، IE6 و IE7. این ما را به نوک بعدی می آورد.

نکته ۵ در اینجا یک نکته شرم آور کمی برای اصلاح CSS خود در IE6 یا IE7 وجود دارد

بگذارید بگوییم طراحی شما کاملا در فایرفاکس کار می کند، اما IE6 شکسته است. شما نمیتوانید از Firebug برای تعیین مشکل از آنجا که این کار در فایرفاکس کار می کند استفاده کنید. شما لوکس استفاده از Firebug را در IE6 ندارید، پس چگونه می توانید یک شیوه IE6 یا IE7 را اشکال زدایی کنید؟

من اغلب متوجه شدم که به اضافه کردن {border: 1 px solid red} یا {border: 1 px solid purple} به عناصر مشکوک کمک می کند. به این ترتیب شما اغلب می توانید ببینید که چرا برخی از عناصر در فضای موجود متناسب نیست. این نوک کوچک شرم آور است، زیرا این بسیار ابتدایی و ساده است اما کار می کند!

نکته ۶: شنا کردن شناورها

شناور شدن از عناصر برای درک ضروری است، به خصوص در زمینه گرفتن عناصر شناور شما برای کار در مرورگرهای مختلف!

 

اساسا عناصری مانند divs به سمت چپ یا راست شناورند (هرگز به بالا یا پایین، فقط به سمت چپ). در اینجا چند مورد برای عناصر شناور در نظر گرفته شده است. هر عنصر شناور باید یک عرض صریح مشخص داشته باشد.

اگر از divs شناور استفاده می کنید تا یک ستون ۳ یا ۲ ستون ایجاد کنید، بلکه عرض را از نظر درصد به جای عرض ثابت تعریف کنید و اگر از درصد استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که درصد آن ها تا ۱۰۰ ٪، این اغلب باعث می شود ستون سمت راست بیشتر به پایین بقیه بپردازد، که به وضوح نشان می دهد که شما سعی می کنید چیزی را در فضای موجود قرار دهید که برای آن بسیار گسترده است.

در عوض از درصد استفاده کنید که کمی کمتر از ۱۰۰٪ است، مانند ۲۵٪، ۴۹٪، ۲۴٪ برای یک ستون سمت چپ، ستون میانی و ستون سمت راست.

عناصر شناور می تواند بسیار پیچیده برای درک و ارزش است در حالی که برخی از زمان در سایت های خوب است که ارائه راهنمایی و راهنمایی خاص، مانند وب سایت موقعیت همه چیز است.

 

Tagged