طراحی وب سایت در کرج
026-34204893
09101013858

الکسا رنکینگ

الکسا رنکینگ

الکسا رنکینگ – آمار الکساشرکت طراحی سایت در کرجشرکت طراحی سایت کیان تجارت فاوا

 

الکسا چیست ؟

الکسا یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت آمازون است که به رتبه بندی وب سایت های سراسر جهان می پردازد.

 وب سایت الکسا رتبه وب سایت‌ها را بر مبنای تعداد بازدید کنندگان آن اندازه گیری می کند اما سوالی که در ذهن ممکن است ایجاد شود این است که چگونه الکسا به این اعداد در مورد وب سایت ها دسترسی پیدا می کند.

الکسا ترافیک وب سایت‌ها را بر مبنای نوار ابزار خود و ۲۵۰۰۰ افزونه موجود در مورد مرورگرها جمع آوری و اعداد به دست آمده را بر مبنای آن ها دسته بندی می کند و به رتبه بندی وب سایت‌ها می پردازد.

در مورد نحوه رتبه بندی ، این وب سایت از ترکیب میانگین تعداد بازدید کنندگان منحصر به فرد تخمین زده شده روزانه یک وب سایت (estimated average daily unique visitors) و تعداد کل مشاهده صفحات (estimated number of pageviews) در بازه زمانی سه ماهه گذشته استفاده می کند و با توجه به الگوریتم های خاص خود به رتبه بندی وب سایت‌ها می پردازد.

رتبه الکسا فقط در مورد دامین اصلی وب سایت است و در صورتی که وب سایت دارای ساب دامین های متفاوتی باشد فقط رتبه دامین اصلی اطلاع رسانی می شود. البته استثنائاتی نیز در این مورد وجود دارد که آدرس ساب دامین دارای رتبه متفاوتی در الکسا می باشد مانند آدرس وب سایت هایی که ساب دامین های خود را در اختیار کاربران قرار می دهند مانند وب سایت بلاگفا.

رتبه الکسا در مورد کشورها

قابلیت مهم دیگری که در مورد وب سایت الکسا وجود دارد امکان رتبه بندی وب سایت‌های یک کشور است. بسیاری از برندها، به منظور انجام تبلیغات اینترنتی ابتدا بودجه ای تعیین می کنند و سپس بر اساس رتبه الکسای کشوری و وب سایت‌های موجود در این لیست به انجام تبلیغات می پردازند.

پست مرتبط
الکسا | طراحی سایت در کرج | وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا
اهمیت رتبه Alexa Rank سایت

اهمیت رتبه Alexa Rank سایت چرا رتبه بندی الکسا وب سایت یا وبلاگ شما بسیار مهم است؟ سیستم رتبه بندی الکسا چقدر قابل اعتماد است؟ به گفته الکسا، آنها آمار ترافیک وب را از وب خوانندگان که نوار ابزار الکسا را ​​نصب کرده اند، یا صفحات وب سایت هایی که یک ویجت الکسا را ​​نشان […]

ادامه مطلب
راهکارهای افزایش رتبه الکسا - طراحی سایت در کرج شرکت کیات تجارت فاوا
راهکارهای افزایش رتبه الکسا

راهکارهای افزایش رتبه الکسا – طراحی سایت در کرج شرکت کیات تجارت فاوا سایت الکسا وب سایتی برای نمایش رتبه هر سایت در کشور و رتبه جهانی می باشد. این سایت بر اساس بازدیدها این رتبه بندی را نمایش می دهد. بالا بردن رتبه السا برای خیلی از سایت ها بسیار مهم و حائز اهمیت […]

ادامه مطلب
نقش دامنه سایت در سئو و بهینه سازی - طراحی سایت در کرج شرکت کیان تجارت فاوا
نقش دامنه سایت در سئو و بهینه سازی

نقش دامنه سایت در سئو و بهینه سازی – طراحی سایت در کرج شرکت کیان تجارت فاوا   نام و آدرس دامین از مهمترین عوامل بهبود سئو سایت می باشند. قبل از شروع به طراحی سایت باید نام دامین یا همان آدرس سایت را انتخاب و خریداری کنید. عوامل مهم در انتخاب و نقش دامنه سایت در زیر عنوان […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید