طراحی وب سایت در کرج
026-34204893
09101013858

الکسا رنکینگ

الکسا رنکینگ

الکسا رنکینگ – آمار الکساشرکت طراحی سایت در کرجشرکت طراحی سایت کیان تجارت فاوا

 

الکسا چیست ؟

الکسا یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت آمازون است که به رتبه بندی وب سایت های سراسر جهان می پردازد.

 وب سایت الکسا رتبه وب سایت‌ها را بر مبنای تعداد بازدید کنندگان آن اندازه گیری می کند اما سوالی که در ذهن ممکن است ایجاد شود این است که چگونه الکسا به این اعداد در مورد وب سایت ها دسترسی پیدا می کند.

الکسا ترافیک وب سایت‌ها را بر مبنای نوار ابزار خود و ۲۵۰۰۰ افزونه موجود در مورد مرورگرها جمع آوری و اعداد به دست آمده را بر مبنای آن ها دسته بندی می کند و به رتبه بندی وب سایت‌ها می پردازد.

در مورد نحوه رتبه بندی ، این وب سایت از ترکیب میانگین تعداد بازدید کنندگان منحصر به فرد تخمین زده شده روزانه یک وب سایت (estimated average daily unique visitors) و تعداد کل مشاهده صفحات (estimated number of pageviews) در بازه زمانی سه ماهه گذشته استفاده می کند و با توجه به الگوریتم های خاص خود به رتبه بندی وب سایت‌ها می پردازد.

رتبه الکسا فقط در مورد دامین اصلی وب سایت است و در صورتی که وب سایت دارای ساب دامین های متفاوتی باشد فقط رتبه دامین اصلی اطلاع رسانی می شود. البته استثنائاتی نیز در این مورد وجود دارد که آدرس ساب دامین دارای رتبه متفاوتی در الکسا می باشد مانند آدرس وب سایت هایی که ساب دامین های خود را در اختیار کاربران قرار می دهند مانند وب سایت بلاگفا.

رتبه الکسا در مورد کشورها

قابلیت مهم دیگری که در مورد وب سایت الکسا وجود دارد امکان رتبه بندی وب سایت‌های یک کشور است. بسیاری از برندها، به منظور انجام تبلیغات اینترنتی ابتدا بودجه ای تعیین می کنند و سپس بر اساس رتبه الکسای کشوری و وب سایت‌های موجود در این لیست به انجام تبلیغات می پردازند.

پست مرتبط
الکسا | طراحی سایت در کرج |شرکت طراحی وب سایت در کرج |هلدینگ کیان تجارت فاوا
رتبه بندی الکسا چقدر مهم است؟

رتبه بندی الکسا چقدر مهم است؟ همه کسب و کارهایی که هدف بازاریابی آنلاین را در بهبود نرخ تبدیل خود دنبال کرده اند. اکنون راه های مختلفی برای جذب ترافیک هدفمند وجود دارد. بعضی ها در مکان های خوب در SERPs قرار می گیرند، دیگران می دانند که سایتشان ترافیک سنگین را دریافت می کند. […]

ادامه مطلب
seo | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج | هلدینگ کیان تجارت فاوا
دوره های آموزشی SEO

دوره های آموزشی SEO   SEO – بهینه سازی موتور جستجو، یک مهارت بسیار ارزشمند است.   وب سایت های کاری – در زمان افزایش بیکاری – به نظر می رسد پر از موقعیت های بسیار خوبی پرداخت می شود برای مدیران اجرایی SEO. دلیل این امر این است که در واقع تعداد انگشت شماری […]

ادامه مطلب
الکسا | طراحی سایت در کرج | وب سایت در کرج | کیان تجارت فاوا
اهمیت رتبه Alexa Rank سایت

اهمیت رتبه Alexa Rank سایت چرا رتبه بندی الکسا وب سایت یا وبلاگ شما بسیار مهم است؟ سیستم رتبه بندی الکسا چقدر قابل اعتماد است؟ به گفته الکسا، آنها آمار ترافیک وب را از وب خوانندگان که نوار ابزار الکسا را ​​نصب کرده اند، یا صفحات وب سایت هایی که یک ویجت الکسا را ​​نشان […]

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید